NEWSLETTER

Am I afraid of losing data?

Trzy powody, dla których Twoja strategia zabezpieczania danych w 2017 r. wymaga zmiany.

 

 

 

Ransomware. Co to jest?

W tym artykule postaramy się przybliżyć co to jest ransomware, kluczowe trendy, typy złośliwego oprogramowania, jak zapobiegać atakom i jak chronić kluczowe dane biznesowe.

 

Czym jest Ransomware?

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które szyfruje pliki, dane i informacje pojedynczego użytkownika lub firmy.

Najczęściej spotykane w e-mailu, sieciach społecznościowych i zarażonych stronach internetowych, wystarczy jedno kliknięcie lub pobieranie pliku z niewiarygodnego źródła (także załącznik mailowy), aby utracić ważne dane biznesowe. Oprogramowanie jest na tyle uciążliwe, że szyfruje dane na komputerze. Aby móc ponownie uzyskać dostęp do plików, należy uiścić cyberprzestępcy opłatę.

 

Jak to działa?

Zajęcie jednej osoby lub pojedynczej stacji roboczej powoduje spustoszenie w sieci. Cyberprzestępcy analizują Twoje nawyki - badają Twoje konta sieci społecznościowych i inne informacje, aby dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów o tym z kim się komunikujesz. Te informacje pozwolą cyberprzestępcy przygotować atak typu „phishing e-maile” (tz. e-mail, który wygląda tak, jakby pochodził z zaufanego źródła), dzięki czemu wydaje się być bardziej wiarygodny. Na przykład, wiadomości e-mail pochodzące od zaufanych instytucji finansowych zachęcające do aktualizacji informacji osobistych (informacje te muszą być aktualizowane w telefonie lub na piśmie) są popularnym oszustwem. Klikając łącze w wiadomości e-mail lub odwiedzając witrynę zawierającą złośliwy kod, Ransomware może poruszać się po sieci i zaszyfrować zarówno zmapowane (katalogi na serwerach), jak i lokalne pliki, które powodują, że wszystkie operacje biznesowe pozostają w ciągłym ruchu. Gdy złośliwy kod z powodzeniem zaszyfruje wszystkie Twoje pliki, w następnym kroku cyberprzestępcy dostarczą szczegółowych informacji na temat odzyskiwania dostępu do plików podając cenę usługi (zwykle w formie waluty bitcoinowej). Średnie okupy to 679 dolarów amerykańskich.

 

Jak zapobiegać szkodliwym atakom?

Badania przeprowadzone z udziałem ponad 150 specjalistów IT pokazują, że tylko 5% poszkodowanych zapłaciło cyberprzestępcą. Powodem jest brak gwarancji, że atak się nie powtórzy oraz że dane po deszyfracji nie będą uszkodzone.

Z tego powodu, jedynym sposobem zapobiegania atakom jest posiadanie wszechstronnego i niezawodnego rozwiązania tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Każdego dnia rozwija się miliony zagrożeń typu ransomware. Zamiast starać się znaleźć rozwiązania, które będą zwalczać ransomware, należy zastosować rygorystyczny plan ochrony danych - taki, który zawiera regularne kopie zapasowe wszystkich plików (niezależnie od tego, czy są przechowywane w chmurze czy lokalnie w tradycyjnej kopii zapasowej). Dlatego też, jeśli kiedykolwiek zostałeś zaatakowany przez ransomware, to powinieneś wprowadzić dyscyplinkę w zakresie regularnego tworzenie kopii zapasowych. Taka strategia zabezpieczania danych może uratować Twoją firmę przed utratą ciągłość biznesowej oraz pozwoli na szybsze RTO i RPO (czyli skróci ilość utraconych danych, a także skróci czas przywrócenia ważnych aplikacji do pełnej sprawności)

 

Trzy powody, dla których obecna strategia wymaga zmiany:

    Rok 2016 był bardzo udanym rokiem dla ransomware. Ataki i zagrożenia wzrosły, a trendy wykazały, że ataki stają się bardziej ukierunkowane na przedsiębiorstwa, w przeciwieństwie do pojedynczych użytkowników, ponieważ przestępcy wiedzą, że więcej pieniędzy znajduje się w biznesie.

    Cyber przestępcy stają się bardziej wyrafinowani, a ich taktyki stają się coraz bardziej zaawansowane, aby uczynić je bardziej dochodowymi. Wydają oni swoje zyski w celu opracowania nowego złośliwego oprogramowania, które jest odporne na zabezpieczenia i oprogramowanie do odszyfrowywania.

    Ataki Ransomware są coraz większe, mnożąc i infekując kolejne organizacje. Żadne rozwiązania antywirusowe nie będą skuteczne w 100%. Należy uważać, aby nie przeinwestować w rozwiązania takie jak oprogramowanie antywirusowe, inwestuj więcej czasu w szkolenie swoich pracowników, ponieważ punktem wyjścia większości ataków są nadal poszczególne urządzenia końcowe użytkowników.

 

Gotowi dowiedzieć się jak Asigra pomoże zwalczać Ransomware?

 

ZADZWOŃ!!!

 

 

 

 

 

ASIGRA drugi rok z rzędu uzyskała najwyższą ocenę w rankingu TOP Enterprise Backup Applicaton opublikowanym przez Tech Target. Ocenie zostało poddanych wiele systemów jednak czołowe miejsca uzyskali producenci oprogramowania ASIGRA, Commvault, Symantec NetBackup, HP, IBM, EMC Networker. Więcej informacji można uzyskać na portalu:

 

 

 

 

 

 

Wraz z oddaniem do użytku nowej siedziby I-BS.PL uruchomił FeniX Cloud Backup & Disaster Recovery. System zapewnia ciągłość działania środowisk informatycznych i jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw i instytucji finansowych, które chcą otrzymać najwyższy poziom bezpieczeństwa kluczowych procesów biznesowych obsługiwanych przez systemy informatyczne.

 

FeniX jest także odpowiedzią na Rekomendację D wydaną przez KNF w styczniu 2013 roku i wdrażaną obecnie przez podmioty bankowe.

 

Rozwiązanie I-BS to środowisko zapewniające integralność danych w zapasowej lokalizacji, oraz dostęp do środowiska odtworzeniowego. Oferta I-BS.PL zapewnia dostęp do profesjonalnych służb IT, które pomagają w sporządzeniu całego planu ciągłości działania kluczowych aplikacji, od planu czynności odtworzeniowych, poprzez szkolenia, testowanie, utrzymanie i aktualizację planu.

 

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest brak bariery wejścia (brak inwestycji), a jedynie niskie opłaty abonamentowe w ramach których klient otrzymuje najwyższy poziom bezpieczeństwa bez potrzeby inwestycji.

 

Pierwszymi klientami FeniX Cloud Backup & Disaster Recovery są Banki Spółdzielcze, które w ten sposób spełniają wymogi Rekomendacji D.

 

Link do strony partnera:

https://www.i-bs.pl/artykul/uruchomilismy-dla-przedsiebiorstw-system-dla-zapewnienia-ciaglosci-dzialania-systemow.html

 

 

 

 

 

 

Cztery godziny dla bezpieczeństwa IT i biznesu

 

Firmy S4E, EMC, PLC oraz Asigra serdecznie zapraszają do uczestnictwa w czterogodzinnym seminarium poświęconym rozwiązaniom służącym zabezpieczaniu danych przed ich utratą.

 

Uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi:

 

 • jak chronić swoje dane metodami D2D i jak działają rozwiązania Data Domain wsparte oprogramowaniem do bacupu Avamar, Networker, Asigra.

 

 • jakie nowe systemy zabezpieczenia danych wprowadza na rynek EMC: Isilion, RecoverPoint i Vp Iex.

 

 • jak zbudować system archiwizacji dużych wolumenów danych: dokumentów, skanów, materiałów CCTV, archiwów w oparciu o efektywne ekonomiczne rozwiązania hybrydowe systemów macierzowych oraz taśmowych

 

 • jak bezpiecznie wynieść kopie swoich kluczowych danych do powstających ośrodków Data Center w celu zapewnienia ich dostępności z więcej niż jednej lokalizacji  w sytuacji kryzysowej

 

 • jak wykorzystać popularną ,,chmurę” w procesie odtworzeniowym.

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięstwo ASIGRA w rankingu Storage Magazine w kategorii Enterprise Backup.


Amerykański TechTarget ogłosił wyniki dziewiątej edycji Quality Awards w kategorii top enterprise backup application for 2014.
Respondentami było pół tysiąca użytkowników systemów backupu i recovery klasy enterprise. Jak przyznają redaktorzy Tech Target przez ostatnie pięć lat w rankingach dominowały produkty piątki firm CommVault, EMC, Hewlett-Packard (HP), IBM iSymantec . W rym roku mocna oferta ASIGRA i Della zmieniła pozycję rankingową.
 

 

 

Zwycięstwo w rankingu  Asigra's Cloud Backup (6.38) jest bardzo wyraźne. Pozostałe produkty wysoko ocenione to  EMC NetWorker (5.78), CommVault Simpana (5.75), HP Data Protector (5.72) and Symantec NetBackup (5.68).


Asigra uzyskała najwyższe noty w zakresie :

 • Kompetencji sprzedaży
 • Jakości produktu
 • Funkcjonalności
 • Niezawodności
 • Wsparcia Technicznego

 

Aż 93% respondentów uzna ło ,że kupili by ASIGRA Cloud Backup jeszcze raz .
W kategorii backupu rozwiązań średniej klasy zwyciężył Veeam wygrywając nieznacznie z EMC Avamar.
 

 

 

 

 

Trzy godziny dla bezpieczeństwa biznesu.

Poznań, Sheraton 1 lipca 2014 Spotkanie Managerów IT, Administratorów oraz Oficerów bezpieczeństwa.
 
Firmy S4E, Sejf Danych oraz PLC serdecznie zapraszają do uczestnictwa w trzy godzinnym seminarium poświęconym rozwiązaniom służącym zabezpieczeniu procesów biznesowych przed utratą dostępu do danych. Uczestnicy spotkania dowiedzą się miedzy innymi :
 

 • Jak skutecznie chronić swoje dane metodami D2D i jak działają tego typu rozwiązania.
 • Jak radzić sobie z koniecznością archiwizacji dużych wolumenów danych w dłuższym okresie czasu z zapewnieniem ich integralności w oparciu o systemy kasetowe i rozwiązania hybrydowe.
 • Jak bezpiecznie wynieść kopie swoich kluczowych danych do powstających ośrodków Data Center w celu zapienienia ich dostępności z dwóch lokalizacji w sytuacji kryzysowej.
 • Opowiemy także o wpływie rozwiązań na RPO, RTO i odtwarzalność biznesu.

 

 

 

 

 

 

I-BS.PL buduje Disaster Recovery Site dla Banków Spółdzielczych

I-BS.PL otrzymuje status sub-dystrybutora marki SEJF DANYCH. Wspólna kilku miesięczna praca naszych inżynierów  doprowadziła do opracowania rozwiązanie Cloud Backup & Recovery  dedykowanego dla Banków Spółdzielczych. Jest to unikalna i jedyna tego typu usługa opracowana z myślą o zabezpieczeniu danych w Bankach Spółdzielczych, która odpowiada wymaganiom Rekomendacji D (wprowadzonej przez KNF).

 

 

 

Poznań Fujitsu Technology Summit

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli działu IT poznańskich firmy na unikalna konferencje Poznań Fujitsu Technology Summit, której Nasza firma jest jednym ze sponsorów.

Konferencja umożliwia kontakt z inżynierami budującymi zaawansowane rozwiązania informatyczne oraz ukazuje nowe kierunki rozwoju technologii opracowanych przez koncern FUJITSU.

Data konferencji 16.04.2014

 

 

 

 

 

 

Nasz partner biznesowy PLC Doradztwo Informatyczne otrzymał AS'a BIZNESU za Warsztat z zakresu bezpieczeństwa w sektorze IT.

Podczas warsztatu prezentowany był „Model zabezpieczenia środowiska IT i zgromadzonych w nim danych” z wykorzystaniem technologii ASIGRA Cloud Backupu & Disaster Recovery , która umożliwia migrowanie całego środowiska IT do dowolnego ośrodka Data Center.

Opracowany model bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowanie wśród członków Wielkopolskiej Izby Przemysłowo Handlowej oraz firm z całej Polski.

 

 

Wielkie otwarcie Exea Data Center

19 września 2013 w Toruńskim Parku Technologicznym nastąpi oficjalna inauguracja działalności centrum przetwarzania danych – EXEA Data Center. Jest to pierwsze w Polsce centrum zaprojektowane i zbudowane od podstaw dla udostępniania zasobów informatycznych w modelu tzw. chmury obliczeniowej (Cloud Computing).

EXEA Data Center wprowadza do swojej oferty usługi zbudowane przy współpracy z marką Sejf Danych :

Sejf Danych Cloud Backup – to usługa w której Klient otrzymuje autonomiczny system backupu on-line wraz z systemem  recovery . Usługa dostępna jest dla firm użytkujących kolokację Data Center, użytkowników EXEA Cloud oraz firm chcących zbudować Disater Recover Site ( zapasową serwerownię)  z wykorzystaniem zasobów DC.

Sejf Danych Mobile Backup – to usługa użyczenia autonomicznej platformy backupu z dowolnej ilości urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych w ramach niskiej opłaty miesięcznej.

 

 

 

Systemy backupu i archiwizacji - kompleksowa ochrona zasobów firmy


Skrócenie czasu wykonywania backupu nawet 10 - krotnie
Nowoczesne mechanizmy optymalizacji backupu
Więcej miejsca na dysku pomimo przyrostu danych

Czy to możliwe?
My wiemy, że TAK!
 

Już 20 czerwca w Warszawie będziecie Państwo sami mogli się o tym przekonać!
Zaproszeni eksperci odpowiedzą na Państwa pytania oraz przedstawią narzędzia dzięki, którym takie działania są możliwe.

Partnerzy spotkania zaprezentują Państwu swoje najnowsze rozwiązania, które w znaczący sposób odmienią dotychczasowe tradycyjne backup-owanie!

Więcej informacji na stronie organizatora: MULTITRAIN

 

 

 

 

Bezpłatna konferencja Cloud Computing GigaCon - Warszawa 23 maja 2013

Zapraszamy do grona przedsiębiorców, którzy odkryli zalety chmury – optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT, serdecznie zapraszamy na XII edycję konferencji Cloud Computing GigaCon. Wydarzenie poświęcone jest prężnie rozwijającym się i podbijającym rynek rozwiązaniom chmurowym.

Podczas konferencji mamy nadzieję nie tylko przedstawić technologie i rozwiązania cloud computing, ale także odpowiedzieć na Państwa obawy – kwestie bezpieczeństwa, trudności w dostosowaniu chmurowych rozwiązań IT do indywidualnych potrzeb oraz regulacje prawne ograniczające swobodne korzystanie z chmury w Polsce.

 

 

Exea Data Center wprowadza do swojej oferty CLOUD BACKUP.

Exea Data Center rozszerza swoją ofertę o Exea Backup, który bazuje na najnowszych rozwiązaniach Sejfu Danych. EXEA wprowadza autonomiczne środowisko Backup i Disaster Recovery dla usług świadczonych w chmurze. Klient sam ustala własną politykę kopii zapasowych oraz procedury Disaster Recovery, dzięki czemu w łatwy sposób kontroluje bezpieczeństwo swoich danych.

 

 

Raport Grupy Aberdeen o bezpieczeństwie SaaS - chmura nie zwalnia z myślenia

W styczniu 2013 Grupa Aberdeen opublikowała raport na temat stanu bezpieczeństwa chmury i SaaS.

Oto kilka wniosków :

1. Badano 123 organizacje, pod kątem sposoby wykożystanai chmury.
2. Większość respondentów jest w chmurze od 2 lat.
3. 80% używa chmury na potrzeby  SaaS, 52 % reszta jako Cloud Storage, 30% jako IaaS.
4. 32% badanych utraciło swoje dane w SaaS.
5. Przyczyny utrat danych to głównie, skasowanie danych przez użytkownika, i różne formy nadpisania , wykasowania czy utraty spójności danych.
6. Zalecenia raportu :
    - żądanie od dostawcy SaaS tego samego poziomu bezpieczeństwa, który stosujemy w swoich ośrodkach obliczeniowych.
    - budowa kompletnej ochrony dla aplikacji typu "mission critical" przenoszonych do Cloud w skali mikro i makro.

Podsumowanie raportu :

Jedna trzecia użytkowników SaaS doświadczyła utraty danych i to na nich spoczywa obowiązek pełnego zabezpieczenie swoich danych.

Osoby zainteresowane raportem prosimy o wysłanie e-mail na adres biuro@sejfdanych.pl. Odeślemy, wersję raportu w PDF.

 

 

II Forum Informatyki w Bankowości.

Zapraszamy do udziału w II Forum Informatyki w Bankowości które jest poświęcone zarządzaniu ryzykiem informatycznym w bankach spółdzielczych. Będziemy mówić o nowych regulacjach w rekomendacjach D i M.

Podczas Forum odpowiemy na pytanie: co się zmienia w ryzyku informatycznym po wejściu rekomendacji D i M.

Poruszona zostanie kwestia zarządzania ryzykiem operacyjnym w bankach spółdzielczych jako wyzwania i jego analiza.

Dowiedzą się Państwo również o praktycznym zastosowaniu rekomendacji D i M w obszarze technologii i środowiska teleinformatycznego.

Wysłuchacie Państwo wykładu na temat: jakie są zagrożenia dla bankowości elektronicznej w bankach spółdzielczych oraz audyt bezpieczeństwa informacji i ryzyka operacyjnego w BS.

W czasie konferencji firma Sejf Danych będzie rekomendować technologię Asigra jako najbezpieczniejsze rozwiązanie na polskim rynku dla zapewnienia ciągłości pracy systemów informatycznych.

Na zakończenie przewidziana jest dyskusja dot. tematyki Forum.

Zapraszamy serdecznie

 

 

 

„Data Center In The Box” – bezpieczeństwo i przetwarzanie danych. Poznań

 PLC Doradztwo Informatyczne, Fujitsu i Intel mają zaszczyt zaprosić Państwa na wspólnie organizowaną konferencję. Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom backupu i przetwarzania danych realizowanych w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Na spotkaniu zostaną omówione najnowocześniejsze pamięci masowe Fujitsu ETERNUS oraz rozwiązania typu blade jako „Data Center in the box”, wyposażone w procesory Intel.

Ponieważ chcemy zaprezentować Państwu rozwiązania klasy enterprise, do udziału w konferencji zaprosiliśmy firmy 3S oraz Sejf Danych, które to wyznaczają obecnie najwyższe standardy bezpieczeństwa w zakresie zagadnień, które oferują.
 
3S jako reprezentant rynku DataCenter, zapewnia jeden z najbezpieczniejszych tego typu obiekt w Polsce.

Sejf Danych będący jedynym w Polsce service provider'em firmy Asigra, zaprezentuje najnowsze rozwiązanie backupu, składowania oraz przywracania danych.

Konferencja jest adresowana do działów IT, działów zakupów średnich i dużych przedsiębiorstw oraz administracji publicznej.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 

 

„Vit” – napisali o nas

Sejf Danych, service provider marki Asigra, wprowadził na polski rynek technologię, definiującą nowy standard bezpieczeństwa, gdzie systemy backupu danych można lokować w wielu miejscach, zabezpieczając dane na wielu poziomach.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw każdej wielkości i zawiera kompleksowe narzędzia klasy enterprise do backupu aplikacji, baz danych, maszyn wirtualnych, komputerów, laptopów oraz urządzeń mobilnych(...)

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 

 

DATA CENTER & PRIVATE CLOUD GigaCon. Wrocław

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w bezpłatnej konferencji poświęconej technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych i pamięci masowych, oraz zagadnieniom teoretycznym i praktycznym związanym z architekturą i funkcją prywatnych chmur obliczeniowych.

WIĘCEJ INFORMACJI