NEWSLETTER

Am I afraid of losing data?

Asigra - Historia

Ponad ćwierć wieku ochrony danych i milion instalacji.

ASIGRA 26 lat temu, rozpoczęła pracę nad oprogramowaniem zabezpieczającym dorobek organizacji w dedykowanych centrach przetwarzania danych - Data Center. Od początku twórcom towarzyszyła wizja budowy najlepszej platformy Backup&Disaster Recovery na rynku. Powtarzające się przed laty problemy z przechowywaniem danych wyraźnie wskazały zasadność poszukiwań rozwiązania idealnego, gwarantującego bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rozwój technologiczny pozwolił natomiast na znalezienie rozwiązań nie tylko bezpiecznych ale również efektywnych i funkcjonalnych.

W latach 1980, dane były wysłane i chronione przy wykorzystaniu linii telefonicznych, dziś backup&recovery dostarczamy dzięki rozwiązaniom Cloud. Niemniej jednak Asigra stworzyła wiele technologii, które w czasach obecnych są kluczowe dla strategii bezpieczeństwa i planów ciągłości biznesowej. Te pionierskie rozwiązania szybko zdobyły rynek, a dzięki ewolucji w zakresie funkcjonalności i dostosowaniu do potrzeb różnych firm i organizacji wciąż pozostają najlepszą propozycją.

Za każdym razem gdy mówimy o wielowarstwowej ochronie (tiering backup), deduplikacji, ciągłej ochronie danych (CDP), mówimy o technologiach których ASIGRA była pionierem. Dziś system, którym można zabezpieczać banki, fabryki, biura, niezależnie od wielkości dorobku i odległości na jaką chcemy wysyłać dane, ASIGRA wspiera poprzez swoich partnerów na całym świecie. Celem nadrzędnym jest zabezpieczenie danych Klientów poprzez dostarczenie skutecznego, pomysłu na zapewnienie ciągłości biznesowej oraz gwarancji odtwarzalności w sytuacji awarii - w ramach jednej platformy.

Do podstawowych zalet tego oprogramowania należy zaliczyć:

  • automatyczny system backupu danych, który po odpowiedniej konfiguracji nie wymaga stałej uwagi,
  • uniwersalność – oprogramowanie Asigra można zastosować do tworzenia kopii zapasowych danych różnego typu,
  • niezawodność – dotychczasowe doświadczenie jasno pokazuje, że oprogramowanie gwarantuje znakomitą skuteczność i bezpieczeństwo,
  • duża dowolność w formie realizowania backapu danych – wysyłanie kopii zapasowych na dowolną odległość,
  • łatwość dopasowania funkcji oprogramowani do potrzeb przedsiębiorstwa.

Obecnie większość firm na świecie umieszcza swoje dane w minimum dwóch lokalizacjach, np. w ośrodkach Data Center lub buduje swoje własne zapasowe serwerownie. Taka droga rozwoju jasno pokazuje, że dbanie o efekty pracy stało się standardem i przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na ryzykowanie utraty ważnych danych. Rozwiązanie Asigra stało się standardem zabezpieczenia danych w Disater Recovery Site’ach na całym świecie. ASIGRA jest niekwestionowanym liderem Cloud Backupu w ośrodkach Data Center. Jakość gwarantowana przez to oprogramowanie sprawia, że stało się ono absolutnie bezkonkurencyjnym rozwiązaniem w przypadku firm i organizacji niezależnie od skali ich potrzeb.

Strategiczne alianse technologiczne ASIGRA obejmują współpracę w zakresie rozwoju i wdrażania technologii z HP, Huaweii, CISCO, IBM, Parallers i NetApp

 

 

ASIGRA STORY